29 mei 2019

Ontdek Zeeland: het eiland Tholen verkennen (dag 1)

Eiland Tholen ontdekken

Twee weken geleden werd ik gevraagd om mee te gaan op bloggersreis naar Tholen.

Tholen? 
Kun je daar twee dagen toeven? 
Eerlijk, dat was mijn eerste gedachte. Natuurlijk was ik er al geweest en heb ik ook op Tholen favoriete plekken (zoals deze), maar twee volle dagen? Dat was nog niet eerder voorgekomen. 

Zo dichtbij is Zeeland

Dus reed ik richting Tholen (de mooie route vanaf Walcheren) en dompelde mezelf twee volle dagen onder in.. Tja in wat?

Het eiland Tholen is eigenlijk nog een stukje onontdekt Zeeland. Ik gok als je Zeeuwen (buiten Tholen) vraagt of ze Tholen goed kennen, er maar weinig zijn die daar volmondig JA op zeggen. 

Eiland Tholen bruist?

Tholen bruist niet, daar kan ik wel eerlijk in zijn. Wat biedt het dan wel?

Eiland Tholen biedt rust, ruimte en natuur. Jongens, de stilte daar is luidkeels aanwezig en de natuur nog ongerept. 

Van de natte laarzentocht (zie deel 2) tot aan met de solex het eiland verkennen: het is niet anders dan uitgestrekte vlaktes met koeien, molens, boerderijen en groen. 

Groen vervaagt waar blauw (van de zee) het overneemt en in de dorpjes die Tholen rijk is, is er genoeg te ontdekken. Ook hotspots! 

Culinair hoogtepunt in Zeeland

Culinair bereikten we een hoogtepunt toen we aanschoven bij Buutengaets in Sint-Annaland, MAAR ook tijdens de natte laarzentocht (daarover meer in deel 2) was het eten voortreffelijk en heel erg vers (direct uit de bron). 

Weet je?
Vroeger las ik graag Ot&Sien, het deed me aan deze tijd denken. Waar Trui (ja, dat is een naam) wellicht niet meer aan moeders hand loopt om water te gaan pompen en de namen Ot & Sien zijn veranderd in Martine & Jack, is daar nog wel dat gevoel. 

Dat gevoel van buiten spelen zonder bang te hoeven zijn voor auto’s die je omver rijden, van turen over de weilanden, fietsend mooie pareltjes ontdekken en wandelen tot je een ons weegt. 

Tholen: jij bent de rust die veel mensen zoeken! 

 

De video over Tholen

Liefs Rachelle

"Ik dacht dat je alleen blogger was?"

Neen. Ik help Zeeuwze ondernemers met duimmstoppende content, Social Media (beheer), communicatie en online strategie!